• Evke Trade Tower Ofis18
    Osmangazi/Bursa
  • Pzts. - Cum : 9:00 - 18:00
    Cmts: 9:00 - 14:00

Op. Dr. Kayhan Turan

1968 Artvin doğumlu olan Op. Dr. Kayhan Turan, lise eğitimini Eskişehir Cumhuriyet Lisesi’nde tamamlamıştır.
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamış olan Op. Dr. Kayhan Turan,1993-1998 yılları arasında uzmanlık eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarı ile tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitimi süresi içerisinde Externship programı kapsamında ABD’nin Chicago kentinde bulunan Northwestern University Medical School Orthopedic Surgery Department’da uzmanlık alanı ile ilgili çalışmalara katılmıştır.
Op. Dr. Kayhan Turan 1999-2007 yılları arasında Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmıştır.
Bu süre içerisinde 1999-2006 yılları arasında Bekamed Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi’nde hizmet vermiştir.2006 yılında ise Turan&Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi’ni hizmete açan Op. Dr. Kayhan Turan, Ortopedi cerrahı ve tıbbi direktör olarak çalışmalarını Turan&Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi’nde sürdürmektedir.

Artroskopik Cerrahi ve Eklem Protez Cerrahisi alanında uzmanlaşan Op. Dr. Kayhan Turan; diz ve kalça protezinde Robotik Cerrahi uygulamalarını Türkiye’de ilk kez Bursa’da SGK ile anlaşmalı gerçekleştirmektedir.
Robotik cerrahi çalışmalarını Amerika’da tamamlayan Op. Dr. Kayhan Turan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatlar sonrası hastalar aynı gün yürümeye başlayıp çok kısa sürede ağrısız ve rahat hayata geri dönüş sağlamaktadır.
Tıbbi eğitimler kapsamında yurt dışında çalışmalara katılan Op. Dr. Kayhan Turan ve ekibi Amerika ve Avrupa’da uygulanan tedavi yöntemleri ile gelişen tıp biliminin tüm olanaklarını kullanarak Turan&Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı bünyesinde hastalara hizmet vermektedir.

Eğitime verdiği önem doğrultusunda Ortopedi ve Travmatoloji alanında mesleki gelişimi kurum içi çalışmalarda da pekiştirmeyi amaçlayan Op. Dr. Kayhan Turan, tüm ortopedistlerin davetli olduğu tıbbi eğitim programı kapsamında toplantılar gerçekleştirme ve bu çalışmaların moderatörlüğünü yürütmektedir.