• Evke Trade Tower Ofis18
    Osmangazi/Bursa
  • Pzts. - Cum : 9:00 - 18:00
    Cmts: 9:00 - 14:00

TorkRobotic

TorkRobotic

TorkRobotic

Geleceğe Hoş Geldiniz

NAVIO Robotik Cerrahi Sistemi, implant hizalama, bağ doku dengeleme ve kemik hazırlığı gibi diz artroplastisinin kilit noktalarında cerraha yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni nesil robotik cerrahi sistemdir.
İngiltere merkezli küresel medikal teknoloji şirketi (Smith & Nephew) bünyesinde bulunan NAVIO sistem, Amerika’da ortopedik cerrahi alanında oldukça yaygın kullanıma sahiptir.
Ayrıca, Avrupa'nın ilk robot asiste total diz protezi prosedürünü tamamladığını açıkladıktan sonra Avrupa’nın birçok ortopedi merkezinde de NAVIO tercih edilen teknoloji haline gelmiştir.

Yenilikçi tasarımı ve güncellemeleri ile NAVIO, robotik cerrahide en yeni teknolojiyi kolay uygulanabilirlik ile sunmaktadır.
Cerrahi prosedür için ekstra bir ameliyat öncesi planlama gerektirmeden, bilgisayar destekli dizayn ile ameliyat esnasında kemik ve yumuşak doku haritalaması yaparak diz yapısının 3D modellemesini oluşturur.
Böylece hastaya özgü ameliyat planı en yüksek doğrulukta ve kolaylıkla yapılır.

Parça konumu ve hizalama ile boşluk dengeleme tekniklerini entegre ederek hibrit bir teknoloji sağlayan NAVIO, hastadan veri ve bilginin toplanması, ameliyat planlama, uygulama ve değerlendirme basamaklarında cerraha gerçek zamanlı modern bir iş akışı sunar.

NAVIO’nun el tipi teknolojisi, az yer kaplaması, kolay kurulum ve taşınılabilirliği cerraha özgür bir çalışma süreci sağlarken, bilgisayarlı tomografi gibi pre-operatif görüntülemeyle ilişkili ekstra adımlara gerek kalmaz.

Yapılan çalışmalar ve cerrah deneyimleri NAVIO’nun en önemli klinik özelliğinin hem kısmi hem de total diz artroplastisinde yüksek doğruluk, hassasiyet ve başarı oranı olduğunu göstermiştir.
NAVIO robotik sistem ile hem ABD hem Avrupa’da yapılan binlerce ameliyat, klinik çalışma ve onlarca makalede sistemin implant yerleşimindeki doğruluğu, güvenilirliği, hastaların iyileşme sürecindeki hızlanma, daha düşük revizyon oranları ve komplikasyon riski olduğu kanıtlanmıştır.

TorkRobotic olarak biz, ortopedi cerrahlarına en gelişmiş teknolojiler ile çalışmalarına imkan sağlamak için çalışıyoruz.

Bu amaçla;

- Ortopedi Cerrahlarını NAVIO sistemi ile geleceğe taşıyoruz.

- Cerrahlara bu teknoloji ile ilgili eğitim hizmeti veriyoruz.

- Cerraha danışmanlık yaparak ilk vakadan itibaren her adımda cerrahın yanında yer alıyoruz.

Bu kapsamda, TorkRobotic olarak robotik cerrahi alanında tecrübeli danışman hekim desteğimiz ile eğitim programları yürütüyor ve ortopedi cerrahlarına her aşamada destek sağlıyoruz.
Bu eğitimlerde cerrahlar NAVIO robotik cerrahi sistemi ile yapılan diz ameliyatlarını yerinde inceleyebilmekte, sistemin kullanımı, avantajları ve yöntemin her aşaması hakkında yakından bilgi sahibi olabilmektedir.

TorkRobotic olarak temel amacımız Türkiye’de sağlık sektöründe tüm cerrahların bu yüksek teknolojiden faydalanmasıdır. Bu amacımız doğrultusunda, robotik cerrahinin ülkemizde yaygınlaştırılması ve sağlıklı bir yapı içinde mümkün olan en yüksek faydanın sağlanmasını hedeflemekteyiz..